Блог Монумент2000

ФУНДАМЕНТ ПІД ПАМ'ЯТНИК НА МОГИЛУ

Компанія «Monument2000» виробляє і встановлює пам'ятники, меморіальні комплекси, куточки відпочинку і різні художні скульптури на могили. Для монтажу важких конструкцій, потрібно правильно вибрати тип фундаменту і розрахувати навантаження.
Неможливо дати єдино вірну пораду по заливці підстави під пам'ятник або меморіальний комплекс. Під кожен пам'ятник виробляють індивідуальні розра
хунки, засновані на конфігурації надгробки, габаритах, вазі.
Наприклад, маленька стела, 5 см в ширину, і не більше одного метра у висоту, може бути встановлена без заливки фундаменту, на добре вирівняну і утрамбовану грунт. Невеликої кількості цементу досить для скріплення і фіксації всіх деталей цієї надгробної конструкції.
Пам'ятник з квітником і декоративними елементами, що не перевищують загальної ваги в 200 кілограм, монтують на цементний розчин, покладений по периметру надгробної конструкції.
Масивний меморіальний комплекс з декількох гранітних і мармурових конструкцій, вимагає особливий підхід - точних розрахунків і надійного, міцного фундаменту.
При розрахунках враховують тип ґрунту на кладовищі. На твердому, кам'янистому ділянці витрата бетонної суміші і арматурного дроту значно нижче, ніж на пухкої, м'якої землі.

ВИДИ ФУНДАМЕНТУ НА МОГИЛУ:


  • Стрічковий з армуванням;
  • Моноліт на всю ділянку із залізобетону;
  • Армований на палях.
Всі три типи дуже надійні. Вони візуально підкреслюють межі ділянки, захищають його від осипання і розмивання. Така опора береже надгробок від тріщин, перекосів і завалювання. Міцну основу гарантує збереження і цілісність надгробного пам'ятника- надовго.

СТРІЧКОВИЙ ФУНДАМЕНТ


Під пам'ятник масивніше двохсот кілограм, або невеликі меморіальні комплекси, заливають стрічковий фундамент. По периметру поховання прокладають траншею, близько двадцяти сантиметрів по ширині і приблизно до тридцяти сантиметрів по глибині.

Заповнюють траншею арматурою, пов'язують її або зварюють в єдину конструкцію, заливають бетоном. У посиленою установці можна використовувати швелера. Подальший монтаж надгробки виконують після затвердіння бетонної суміші.


Ми рекомендуємо повністю закрити бетонний фундамент кам'яним цоколем або плиткою, щоб він прослужив довше.


МОНОЛІТ


Монолітний фундамент заливають дуже рідко. Як правило, для цього має бути 2 умови:
  • Дуже масивний, важкий меморіальний комплекс;
  • Пухкий, м'який грунт, нездатна утримати велику вагу.
Під нього копають котлован, глибина якого розраховується індивідуально. В отриману яму монтують залізний каркас, який заливають спеціальною сумішшю. Залізобетонний масив залишають на кілька діб, до повного застигання.
На отриману платформу укладають деталі меморіалу, які фіксуються цементом або спеціальним клеїть складом.


ФУНДАМЕНТ на палях


Пальово-гвинтовий фундамент вважається самим стійким. Цей тип підстави рекомендується на рухливих (дисперсних) грунтах, з високим рівнем грунтових вод.
По кутах ділянки викопують невеликі ями, приблизно 40 см глибиною. У кожну яму встановлюється паля з гвинтом на кінці. Гвинтові палю вирівнюють за рівнем в двох площинах. Потім підставу ями присипається щебенем, для фіксації положення труби. Після цього її акуратно вкручують в грунт і фіксують бетонним складом.
Верхня частина вкручених паль розмічають за рівнем і зрізають надлишки. Палі всередині пустотілі, тому їх потрібно залити спеціальним цементним розчином або пескобетон сумішшю. Марка цементу від М200 до М300, в залежності від ваги меморіального комплексу. Потрібно почекати кілька днів, поки застигне розчин.
На отримані стовпчики кріпляться швелера або бетонні блоки. Вся металева конструкція покривається антикорозійним складом в два шари. На готовий фундамент, який трохи підноситься над грунтом, монтують масивний меморіальний комплекс.


ВАРТІСТЬ ФУНДАМЕНТУ


У компанії «Monument2000» можна замовити пам'ятник, меморіальний комплекс з доставкою та монтажем. Наші фахівці самі візьмуть проби ґрунту, вирахують оптимальні розміри для фундаменту.
Ціна залежить від розміру ділянки, габариту надгробних конструкцій, кількості витратного матеріалу і обсягу робіт. А якщо врахувати, що багато витратні матеріали у нас значно дешевше, ніж в звичайних магазинах, то підсумкова сума буде навіть нижче, ніж при самостійній заливці підстави. Крім того, монтаж своїми руками обмежує гарантійні зобов'язання виробника перед покупцем - тому виробництво і установку надгробків в Костополі та області потрібно довіряти одній компанії.
Якщо ваша мета - краса, надійність і довговічність меморіального комплексу на могилі, то краще всього довірити монтаж фахівцям.
І пам'ятайте, що вам потрібно бути готовим до додаткових витрат на ремонт, які виникнуть в результаті помилок в монтажі. Так як гарантія видається тільки за умови установки нашою компанією, а гарантійний випадок настає при дотриманні правил експлуатації.