Блог Монумент2000

Граніт

Граніт – це одна з найміцніших гірських, магматичних порід. Залягає він на глибині кількох кілометрів під поверхнею землі. Видобувають його за допомогою вибухівки, яка вивільняє породу. Цей камінь здавна використовувався будівельниками, архітекторами і оздоблювачами помешкань, як незамінний матеріал. Не дарма він привертає до себе таку увагу, як фахівців з домашньої краси, так і її замовників.

Цей унікальний чудо-елемент прекрасно поєднується з металом, деревом, цеглою та багатьма іншими деталями будівництва, що дає змогу дизайнерам майстерно вписати гранітний виріб в ваш інтер’єр.
Завдяки своїм барвам, орнаментам, візерункам кристалів, ретельно і якісно відполірований граніт сяє і виблискує на світлі сонячних променів, створюючи картину неймовірної краси. Гранітний матеріал чудово підходить для виготовлення низки виробів: каміни, сходи, пам’ятники.

Його плюси є беззаперечні:
1. Краса. Ця риса зумовлена великою строкатістю і кольоровою гамою цього каменю. Граніт буває блакитним, сірим, коричневим, червоним, жовтим, рожевим, зеленим, помаранчевим. Його колір залежить від місця його видобутку.
2. Довговічність. У всіх народів, у всі часи, Граніт величали «вічним каменем», оскільки, перші ознаки руйнування він виявляє через 500 років. На цю його властивість впливає розмір зерен (кристалів), чим вони менші, тим довговічніший камінь.
3. Термостійкість. Здатний витримувати температуру до 600 градусів за Цельсієм. Як відомо, температура вогню складає 100 градусів.
4. Міцність. Витримує вдвічі більший тиск, ніж мармур. Характеризується високою щільністю, стійкістю до механічних ушкоджень і несприятливих умов навколишнього середовища (спека, кислотні дощі та ін.)
5. Водонепроникністьтаі вологостійкість. Граніт є повністю невразливим перед водою – він її не пропускає. Його використовують для облицювання басейнів, саун, фонтанів.
6. Природність та екологічність. На відміну від штучних порід, він не містить шкідливих сполук, які виділяються при нагріванні. Інформація про те, що граніт може бути радіоактивним – не відповідає дійсності, оскільки ця порода має нормальний, природній радіаційний рівень, до речі, в сотню разів нижчий ніж рівень комп’ютера або телевізора.
Одним-єдиним мінусом є його велика вага. Тому при плануванні встановлення виробу з цього матеріалу, проводяться точні вимірювання і розрахунки співвідношення його ваги до товщини і міцності підлоги. Така робота перекреслює цей недолік.
Очевидним стає той факт, що з поміж великого розмаїття кам’яних матеріалів і виробів з них, замовники і дизайнери все частіше звертають свою увагу на природній камінь – граніт. Його краса здатна справляти неабияке враження на ваших гостей. Він принесе у ваш дім затишок, елегантність, вишуканість і аристократичність, підкреслить ваш стиль, хороший смак і можливості. Завдяки своїй довговічності, камін з граніту служитиме не тільки вам, а й багатьом наступним поколінням вашого роду. Камін зі справжнього, вічного, природного елементу, яким є граніт – збере біля себе всю вашу родину і подарує їй таке ніжне і лагідне тепло.